Gitar Akorları

Google Adwords Reklam

Reklam Ajansı | |
post-featured-image

Google Adwords reklamları, tanıtım bütçesi ne olursa olsun Google’da reklam yayınlamanın en hızlı ve en basit yoludur. Adwords kelimesi, Google’ın reklam verenler için sunmuş olduğu sponsor reklam platformuna verdiği isimdir. Adwords doğru kullanıldığında yüksek geri dönüşüm oranları olan online bir reklam aracıdır.

Yayınlanan reklama, reklam veren tarafından gösterildiğinde değil, internet kullanıcıları tarafından reklam tıklandığında ücret ödenir. Bu ücret, reklamın gösterilmesi istenilen anahtar kelimelerde yaşanan rekabete göre değişir. Reklamın rakipler arasından sıyrılıp aramada ilk sırada yer alması için, daha çok ücret ödenmesi gereklidir. Kısacası, bir tür açık artırmadır.

Google Adwords reklamı,  Google arama motorunda, tasarlanmış bir siteyi üst sıralara taşımak isteyen veya kısa sürede üst sıraya çıkmak isteyen mal ve hizmet üreticileri tarafından günlük bütçeler belirlenir. Bu ücretler, reklamların tıklanması oranı ile tıklama başına maliyet (TBM) sistemiyle hesaplanır. Google Adwords’de yapılan reklamlar, arama optimizasyonuyla ilintili olarak Google’da üst sıralarda görünmesini sağlar.

Google Adwords Reklamı Nasıl Yapılır?

Google Adwords kullanımı oldukça basit bir sistemdir. Öncelikle reklam belirlenir. Konuyla ilgili anahtar sözcükleri seçilip, reklam hazırlanarak yayına verilir. Aktive ücreti dışında, reklam veren Google Adwords aracılığıyla yapılan her bir ziyaret için ücret öder, performansa göre değişikliğe gidip reklamı istediği kadar yayınlayıp kaldırabilir. Kolaylığı ve yaygınlığı nedeniyle Google Adwords tüm dünyada çok sık kullanılan bir Google teknoloji türüdür.

Google Adwords Nasıl Çalışır?

Adwords paralı tıklama metodu ile çalışır. Belirlenen kelimelere arama yapıldığında tıklama başına ödenecek parayı reklamı veren belirler.  Kim yüksek teklif verirse, onun reklamı daha üstte gözükür. Sayfanın en üstünde olan reklam, daha çok tıklanmış anlamına gelirken, ayrıca sayfanın altında bulunan reklamlardan daha çok ziyaretçi almış demektir. Tıklama Başına Maliyete (TBM) 0,01 TL’den 50 TL’ye kadar teklif verebilirsiniz.

Open chat
1
Merhabalar Size Nasıl Yardımcı Olabilirim ?
Powered by