Gitar Akorları

Sosyal Medya Reklamları

Sosyam Medya | |
post-featured-image

Instagram ya da Facebook ana sayfalarında sıklıkla sponsor içerikli gönderiler karşımıza çıkmaktadır. Çoğu kişi bu sponsor gönderilerin nasıl oluşturulduğu hakkında bilgi sahibi değildir. Bu sponsorlu gönderiler ziyaret ettiğiniz internet siteleri, uygulamalar, Instagramda takip ettiğiniz kişiler, beğendiğiniz gönderiler ve Facebook bilgilerine bağlı olarak ilgi alanları göz önüne alınarak reklamlar belirlenir.

 Gördüğünüz zaman dikkatinizle birlikte ilginizi çeken reklamlar karşınıza çıkar ve reklamı inceleme ihtiyacı duyarsınız. Satış amaçlı sayfaların müşteriyi kendine çekmesi artık bu kadar kolay olmaktadır. Örneğin; bebek alışverişi ile ilgili arama yaptığınızda İnstagram ya da Facebook ana sayfanızda bebek ve bebek alışverişi içerikli reklamlar karşınıza çıkmaktadır.

 Sosyal Medyada Nasıl Reklam Verilir?

 Sosyal medya reklamları ile ilgili birkaç bilinmesi gereken nokta vardır. Bilinmesi gerekenlere uygulamanın ayarlar kısmından rahatlıkla ulaşabilmeniz mümkündür. Instagramda reklam verebilmek için öncelikle hesabınızın profesyonel hesap olması gerekir. Uygulamanın ayarlar kısmından hesap bölümüne geçerek değişiklik yapabilir ve reklam verebilmek için gereken ilk adımı atmış olursunuz.

 Profesyonel hesaba geçtikten sonra dilediğiniz gibi reklam verme şansınız bulunmaktadır. Profesyonel hesabınızdan paylaştığınız gönderileriniz altında tanıtımını yap butonu bulunmaktadır. Bu sayede gönderiniz ya otomatik ya da kendi hedef kitlenizi oluşturarak, belirlediğiniz gün ve bütçe içerisinde sosyal medya reklamları olarak ana sayfalarda yerini alır.

 Reklam Sayesinde Takipçi Sayısını Arttırabilirsiniz.

 sosyal medya reklamları sayesinde takipçi sayınızı arttırabilmeniz mümkündür. Sizi ve sayfanızı doğru tanıtan bir gönderiyi sponsor gönderi yapmanız halinde takipçi sayınız artar. Reklam yapabilmeniz için hesabınızın açık hesap olması gerekmektedir. Gizli olan sayfalarda reklam yapılmasının etkisini görebilmeniz mümkün değildir. Bu yüzden hesabın açık olması ve sponsor tıklamalarında isteyen kişi dilediği zaman profilinize bakabilmelidir.

 Satış yapılan instagram sayfaları her geçen gün artmaktadır. Reklam, onların kendi sayfalarını tanıtmak için çok güzel bir fırsat olabilmektedir. Satışa sundukları ürünlerin ilgi ve dikkat çekici fotoğraflarının bulunduğu gönderi sayesinde takipçi sayısını arttırır. Ana sayfa dışında instagramın hikâye özelliğinde de reklam yapabilmek mümkündür. Hikayeleri sırayla izlerken sponsor hikayeler sıklıkla karşımıza çıkmaktadır. Özellikle ilgilendiğimiz konularda oluşan bu reklamlara tıklayarak sayfayı inceleyebilir hatta takibe bile alabiliriz.

Open chat
1
Merhabalar Size Nasıl Yardımcı Olabilirim ?
Powered by