Gitar Akorları

Web Tasarım Ne Demektir?

WEB TASARIM | |
post-featured-image

Web tasarım en basit tanımla; ürün ya da hizmet üreten firmanın, internet ortamında yayınlanacak sitelerinin görsel, yazılım ve içerik bakımından hazırlık aşamasıdır. Web sitelerinin oluşum sürecinde web tasarım o sitenin alt yapısını oluşturur. Web sayfası, firmaların mevcut pazarlama çalışmalarında tamamlayıcı bir görev yapar. Çoğu kişi web sitesini reklam aracı olarak düşünür. Bu yaklaşım kısmen doğru olmakla birlikte eksik ve yetersizdir. Web sayfası, firmaların mevcut faaliyetlerini kurumsal ve vizyon anlamında tamamlar ve geliştirir. Bir reklam çalışması veya bir reklam harcaması olarak görülmesinden ziyade başlı başına bir yatırımdır. Potansiyel müşterilerin firmaya günün 24 saati ulaşmasını sağlar ve diğer bilindik reklam araçlarına göre daha etkilidir.

Aşağıda, kullanım alanına göre özet bilgisi verilmiş, web tasarım çeşitleri yer almaktadır.
Broşür Web Tasarım
Firmaların yeni çıkan ürün veya hizmet tanıtımlarını, hızlı ve akılda kalıcı bir biçimde gerçekleştirilmesini sağlayan web tasarım çeşididir. İki ya da üç sayfadan oluşmaktadır.

Kurumsal Web Tasarım
Firmaların yaygın olarak tercih ettiği, her yerden hızlı açılabilen ve içeriğine kolay ulaşılabilen web tasarım çeşididir. Sayfa sayısı firmanın ihtiyaçlarına göre belirlenmektedir.

Portal Web Tasarım
Yoğun içeriğe sahip, kurum, sosyal topluluk veya çeşitli interaktif servisler sunan web siteleri için hazırlanan web tasarım çözümüdür. Dinamik yapıda olduğu için sayfa sayısı sınırlaması yoktur.

E-Ticaret Web Tasarım
Yüksek kullanıcı trafiğinde dahi, hızlı bir biçimde açılan, ürün satışlarının gerçekleştirildiği alışveriş siteleri için hazırlanan web tasarım çözümüdür.

Open chat
1
Merhabalar Size Nasıl Yardımcı Olabilirim ?
Powered by